در دومین روز از هفته دولت ‌رضا اردکانیان وزیر نیرو به همراه شهبازی استاندار به شهرستان ساوجبلاغ سفر کردند که پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان به روستای سعیدآباد رفته و مجتمع آبرسانی این روستا را افتتاح کردند.

 

در دومین روز از هفته دولت ‌رضا اردکانیان وزیر نیرو  به  همراه شهبازی  استاندار  به شهرستان ساوجبلاغ سفر کردند که پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان به روستای سعیدآباد رفته و مجتمع آبرسانی این روستا را افتتاح کردند.

با افتتاح ۲۷ طرح آبرسانی روستایی و شهری در استان البرز ، جمعیتی حدود ۲۲۹ هزار نفر  از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

از مجموع این طرح‌ها‌، ۲۲ طرح آبرسانی در بخش  روستایی ‌استان البرز به بهره‌برداری رسید.

طرح آبرسانی و انتقال آب از تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲۰  میلیارد ریال از جمله طرحهای گشایشی است که آب مورد نیاز ۴۰ هزار نفر را تامین می‌کند.

وزیر نیرو در ادامه سفر خود به شهرستان ساوجبلاغ، به شهر جدید هشتگرد خواهد رفت و ساخت ۲ مخزن ذخیره آب باظرفیت‌های ۱۰ هزار متر مکعبی  و پنج هزار مترمکعبی این شهر را کلید خواهد زد.

بهره‌برداری از سامانه جامع مطالعات پایه منابع آب و مرکز مانیتورینگ پایش کیفی رودخانه‌ها و اجرای عملیات پست ۴۰۰ کیلو وات باغستان‌کرج بخش پایانی سفر وزیر نیرو به استان البرز است.

 

  • منبع خبر : تسنیم