رحیم بنامولایی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که صبح امروز در سالن جلسات اتاق بازرگانی البرز‌ برگزار شد، اظهار داشت:  مشکلات مربوط به  راه‌اندازی  نمایشگاه بین‌المللی و ایجاد پایانه صادراتی استان طی یکسال گذشته برطرف شد. ‌وی با اشاره به اینکه در تعامل صنعت و دانشگاه  در شکل  مهارت آموزی دنبال […]

رحیم بنامولایی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که صبح امروز در سالن جلسات اتاق بازرگانی البرز‌ برگزار شد، اظهار داشت:  مشکلات مربوط به  راه‌اندازی  نمایشگاه بین‌المللی و ایجاد پایانه صادراتی استان طی یکسال گذشته برطرف شد.

‌وی با اشاره به اینکه در تعامل صنعت و دانشگاه  در شکل  مهارت آموزی دنبال می‌شود، افزود: اتاق بازرگانی پایان نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را مستقیم با بانک‌ها و واحدهای صنعتی ارتباط می دهد تا مشکل صنعت حل شود و به یک تعامل مشترک برسیم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه تلاش برای رونق تولید و رفع موانع تولید هستیم، عنوان کرد: حذف چهار صفر در شرایط کنونی سبب رشد اقتصادی منفی است و حضور سرمایه‌گذاران خارجی در ایران کم کرده و رکود تورمی نیز به وجود آمده‌ که با نگاهی کارشناسانه‌تر باید  در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه  کمیسیون اتاق بازرگانی البرز برای خدمت به دولت آمادگی لازم را دارد، گفت: در راستای اجرای ماده های ۳، ۴، ۵ و ۷  قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار در اتاق البرز بالغ بر ۲۳ انجمن و تشکل شناسایی شده است.

بنامولایی با بیان اینکه قانون  حداکثر استفاده از تولید داخل را ابلاغ کرده است، عنوان کرد: نگاه تولید بدون کارخانه و استفاده  از ظرفیت‌های استارت‌آپ‌ها و کارآفرین ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا ظرفیت‌های خالی تولید  پر شود و برند سازی نیز انجام شود.

وی با اشاره به اینکه  مرکز داوری در اتاق البرز فعال شده است، خاطر نشان کرد: ‌از مقامات قضایی استان درخواست می‌کنیم تا رسیدگی به پرونده‌های بخش‌های اقتصادی در اتاق البرز انجام شود تا حرمت بخش خصوصی حفظ شود‌.

بنامولایی با اشاره  به اینکه  در طول ۳ تا ۴ سال گذشته بالغ بر ۴۰ هیئت تجاری خارجی به البرز سفر کرده‌اند، گفت:  البرز معین کشور لهستان بوده  و در حال حاضر  معین کشور مالزی هستیم و‌ آمادگی داریم تا اقتصاد متکی به نفت را به اقتصاد غیر‌نفتی تبدیل کنیم و اقتصاد دولتی و خصولتی را به بخش خصوصی بیاوریم.